Radiodiagnostika CEPHALO|OPG|3D CT

Rayscan_svetlo2
RAYSCAN α+ je první přístroj svého druhu s možností projekce snímané plochy na tvář pacienta před pořízením 3D CT, lékař díky této projekci nepotřebuje pořídit náhledový 2D snímek, ví přesně, která část bude na snímku a pacient není zbytečně zatěžován radiační dávkou

 

3D CT endo
RAYSCAN α+ disponuje možností volby velikosti zobrazovacího pole od FOV 4×3 cm, které je nejmenší mezi všemi dentálními CT na trhu, tato velikost je optimální pro endodontickou léčbu kořenových kanálků a společně s operačním mikroskopem naplňuje vizi Elite Dental – lépe vidět = lépe léčit a zachránit zuby, které by jinde vytrhli.

 

RAYSCAN α+ je navržen pro minimalizaci radiační zátěže True Low Dose, která je dosažena krátkou expoziční dobou 4.9 sekund u 3D CT, Free – FOV -libovolně nastavitelným zobrazovacím polem, pulsním rtg. zářením a adaptivní kontrolou expozice. Radiační zátěž 3D CT jedné čelisti je pouhých 4.8 uSv.
Rayscan_minimalni_radiacni_zatez

Rayscan_oneshot

Technologie One shot Cephalo je jedinečná krátkým skenovacím časem 0,3 sekundy. Krátký skenovací čas snižuje radiační dávku na třetinu v porovnání s klasickým cefalometrickým snímáním, které může trvat až 20 sekund. Cephalo snímky používají ortodontisté při vstupním vyšetření a jsou důležité pro správnou diagnózu a přípravu léčebného plánu. Další výhodou je, že pacient nemusí dlouho bezhybně stát a nedochází k rozmazání snímku. Kvalitní zobrazení oceňují naši ortodontisté, nízkou radiační dávku zase ti, kteří chtějí pro své zdraví to nejlepší a nechtějí se zbytečně vystavovat množství záření.