Na neděli 5. října připadá Mezinárodní den úsměvu. Vzhledem k tomu, že současný trend žádá široký, zářivý úsměv, není od věci, se na tento den s předstihem řádně připravit. Jak? No přeci zkrášlením svého úsměvu.
Úsměv vzniká složitou koordinací obličejových svalů. Výsledkem je zvednutí ústních koutků, roztažení rtů a odhalení zubů.
Pro zvýšení estetiky úsměvu je možné udělat mnohé.
Vrásky kolem úst, pokles rtů a jejich ochabnutí vyřeší lékaři zabývající se estetickou medicínou aplikací výplní, nevýraznou hranici retní červeně upraví permanentní make-up a sexy vzhled zajistí rtěnky a retní lesky.
Kromě toho je samozřejmě možné i zlepšit vzhled zubů, které se při úsměvu odkryjí.
Toho lze dosáhnout mnoha způsoby.
Například návštěvou dentální hygienistky, která ze zubů odstraní zubní plak a zubní kámen a zuby vyleští.
V mnohém pomůže i stomatolog.
„Vzhled zubů je možné zlepšit například bělením. K tomu vede několik cest. Nejjednodušší je domácí bělení. Ovšem to nemůže nikdy přinést takový efekt, jako bělení ordinační. K bělení se používají speciální gely a barvu zubů je možné změnit až o několik odstínů,“ vysvětluje stomatoložka kliniky Elite Dental MDDr. Veronika Andělová.
Pokud zuby vyžadují větší zásah, je možné jejich vzhled zlepšit fasetami.
„Fasety překryjí barevné nedostatky, zakryjí zubní plomby, poškozenou zubní sklovinu i zkorigují tvar zubů. Mohou jim například dodat na objemu, doplní se jimi části zubů, které jsou uštípnuté a podobně. Aplikace faset zabere zhruba půl dne a výsledek určitě stojí za to,“ dodává lékařka.
Úsměv mohou vylepšit i zubní šperky. Jejich aplikace je snadná a ozdoba v ústech určitě upoutá pozornost. „Zubní šperky se připevňují na zdravé zuby podobně, jako fixní rovnátka. Nejčastěji se dávají na horní přední zuby a špičáky, kde jsou nejvíc vidět. Vzhledem k tomu, že aplikace šperků vyžaduje přípravu zubní skloviny tak, aby na ní šperk držel, je vhodné, aby tento výkon prováděl stomatolog a ne jen vyškolený pracovník kosmetického salónu,“ doporučuje na závěr lékařka.