Ozonoterapie

OzonoterapieVelmi jemnou, účinnou a zároveň šetrnou léčbu zubních kazů a oparů, nabízí svým klientům klinika Elite Dental, pomocí ozonoterapie.
Od počátků vzniku stomatologie, až do dnešní doby, existovala jediná možnost, jak ošetřit zub napadený kazem – mechanickým odstraněním kazu vrtáním a následným vyplněním vzniklé kavity výplní. Už celá desetiletí pacienti sní o zázračné technice, která by změnila tento nepříjemný a mnohdy obávaný způsob ošetření. Žijeme ve třetím tisíciletí a už pár let na světě existuje přístroj, který částečně něco takového dokáže. Jde o přístroj Heal Ozone.

Tento přístroj eliminujete vzniklé kazy opravdu bezbolestně, bez nutnosti vrtání. Pokud dojde k vrtání, tak pouze u hlubokých kazů, ale i tak je zákrok silně redukován. Přístroj Heal Ozone dokáže generovat ze vzduchu ozón, dopravit jej na místo poškození a následně ho po použití bezpečně neutralizovat. Klinické testy dokázaly, že ozón je schopný během 20 vteřin aplikace zničit 999 999 bakterií z 1 milionu. Jde o bakterie, jejichž produkty látkové výměny se podílejí na vzniku kyseliny mléčné, která způsobuje zubní kaz. Ozón proniká až do hloubky 3 milimetry v zubní tkáni. Působí i na nemocné tkáně a při ošetření tímto přístrojem je tak jemné, že není ani potřeba injekce, nebo jiné lokální anestézie ošetřované plochy. Ozón nemá žádné vedlejší účinky.

HealOzone dokáže bezbolestně léčit

  • zubní kaz
  • zánět dásní
  • opary
  • afty
  • desinfikovat kořenové kanálky