Rayscan
Jako první v České republice získala klinika Elite Dental přístroj umožňující projekci snímané plochy na tvář pacienta před samotným pořízení trojrozměrného CT snímku. Pacienti tak nejsou zbytečně vystavováni rentgenovému záření, což ocení především rodiče dětí, kteří nechtějí své ratolesti zbytečně vystavovat záření.

Unikátní a pro pacienty velice šetrná technologie umožňuje lékařům přesně vidět pomocí světla snímanou část, která bude na snímku a pacient tak není zbytečně zatěžován radiační dávkou, což se běžně děje při klasickém snímkování 2D technologií.

Rayscan_svetlo2

Další snížení radiační dávky umožňuje technologie Free – FOV, kdy lékař může zvolit libovolné zobrazovací pole od 4×3 cm, které je nejmenší mezi všemi dentálními CT a je optimální pro endodontickou léčbu kořenových kanálků, až po 12×10 cm, které umožňuje zobrazit ve 3D obě čelisti a dutiny.
CBCT3D CT endo

„Název přístroje spíše evokuje jednu z hlavních postav britského kultovního seriálu Profesionálové. Ano, je to profesionál, ale v zubní rentgenologii. Tuto velmi nákladnou investici jsme si mohli dovolit mimo jiné i díky prostředkům čerpaným z evropského investičního úvěru,“ uvádí jednatel společnosti Elite Dental Lukáš Hinterbuchner. A dodává: „Naše klinika se stala díky této investici referenčním pracovištěm RAY, dceřiné firmy společnosti Samsung.“

Tato investice umožňuje zubním lékařům Elite Dental společně s operačním mikroskopem naplnit jejich vizi – lépe vidět = lépe léčit.

Jedinečnost této unikátní technologie je dána krátkým skenovacím časem, který u tohoto přístroje představuje jen tři desetiny sekundy. Vedle toho klasické cephalometrické snímání může trvat až 20 sekund.
Cephalo snímky používají ortodontisté při vstupním vyšetření a jsou důležité pro správnou diagnózu a přípravu léčebného plánu. Výhodou nové technologie je, že pacient nemusí dlouho nehybně stát či sedět a nedochází k rozmazání snímku. Kvalitní zobrazení oceňují ortodontisté, nízkou radiační dávku zase rodiče, kteří nechtějí své děti zbytečně vystavovat záření.

Rayscan_oneshot

V budoucnu bude klinika Elite Dental, jako referenční pracoviště, testovat i 3D tiskárnu, která bude propojena s tímto 3D CT a umožní okamžitou výrobu korunek, navigačních šablon na implantáty a neviditelných rovnátek na principu průhledných sundavacích dlah. Společnost Samsung odhaduje, že 3D tiskárnu představení na začátku roku 2017.

Díky spojení těchto převratných technologií bude klinika Elite Dental skutečnou špičkou ve svém oboru.